„Použil jsem své srdce, abych poznal moudrost, šílenství a pošetilost. Pochopil jsem, že i toto je pouze honba za větrnými mlýny.“
– Al Mualim, cituji Bibli svatou, Kazatel 1:17
Rashid ad-din Sinan (arabsky: رشيد الدين سنان), lépe známý jako Al Mualim (arabsky: المعلم), byl mentorem Levantského bratrstva assassínů až do své smrti v roce 1191. Zároveň byl prakticky vychovatelem jeho nástupce Altaira Ibn-La’Ahada.
Al Mualimova touha získat jablko Ráje jej přivedla až k tomu, že začal tajně spolupracovat s templářskými rytíři, zapřisáhlými nepřáteli svého vlastního řádu. Navzdory tomu ale mělo učení a práce Al Mualima během jeho života pozitivní vliv na další assassíny…
Založení pevnosti Masyaf
V roce 1162 byl Al Mualim z Alamutu vyslán Hassanem mladším, vůdcem Levantského bratrstva, aby založil pevnost Masyaf v Sýrii. Někteří spekulovali, že důvodem Al Mualimova odchodu z Alamutu, byl spíše konflikt v ideologii mezi ním a Hassanem, v rámci čehož Al Mualim usiloval o založení vlastního Assassinského řádu. Jiní věřili, že mu bylo pouze nařízeno udržovat assassínský vliv v Levantě. Poté, co Al Mualim zradil své vlastní bratry, se říkávalo, že byl poháněn touhou po moci a královském panství.
Obléhání Masyafu
V roce 1176 byla pevnost obklíčena sultánem Saladinem, který chtěl pozabíjet všechny asasíny. Druhou noc obléhání pronikl jeden z asasínů, Umar Ibn-La’Ahad, do sultánova stanu, kde nechal jako varování svůj nůž v Saladinově spací paletě. Saladin se však probudil a spustil poplach. Umar však stihnul utéci, ale cestou byl nucen zabít saracénského generála. Dbaje na varování, Saladin se rozhodl opustil Masyaf. Měl ale podmínku, a tou bylo, aby mu byl přiveden ten, kdo zabil generála. Asasíni to nejprve odmítali, ale Saladinův poradce vyhrožoval smrtí asassína, kterého měli zajmutého, Ahmada Sofiana. Umar se zanedlouho dobrovolně vzdal svého života výměnou za Ahmada. Byl popraven Shihabem Al’dinem. Poté obléhání skončilo a Saracéni opustili Masyaf.
Učení Altaïra a Abbase
„Altaïre, sledoval jsem, jak z tebe za tak krátkou dobu vyrostl chlapec z muže, a to mě naplňuje stejně smutkem jako pýchou.“
– Al Mualim Altaïrovi
Ahmad se ze zármutku nad Umarovou smrtí zabil před svým synem, mladým nováčkem Altaïrem. Šokovaný chlapec to řekl Al Mualimovi, který následně vzal rychle tělo pryč, aby zakryl sebevraždu, a nařídil, aby se Altaïr začal učit assassínem po boku Abbase Sofiana. Al Mualim také Altaïrovi nařídil, aby nikdy neřekl Abbásovi o smrti svého otce.
I přes tento výslovný rozkaz, Altaïr nakonec jednou během tréninku řekl Abbásovi o smrti svého otce. Následně se v rámci hádky Abbas pokusil o Altairův život, když zápasili se skutečnými meči. Aby toto jednání Al Mualim potrestal, nechal Altaïra a Abbase na měsíc umístit do Masyafských cel a Abbasův výcvik nechal o rok prodloužit.
V roce 1189 vtrhli do Masyafu templáři a podařilo se jim zajmout Al Mualima. Haras, bývalý učeň Al Mualima, věčně nespokojený se svým pomalým kariérním postupem, přeběhl k templářům, a nařídil popravu všech assassinů, kteří zůstali v pevnosti. Al Mualim byl však zachráněn Altaïrem, kterému se podařilo i zabít Harase. Později, když byl Al Mialim s Altaïrem na procházce s Altaïrem, mu řekl, že je na něj velmi hrdý za činy, které vykonal a že se tímto moc podobaá svému otci. Následně Altaïra povýšil na mistra assassínů.
Mise za Úlomkem ráje
V roce 1191 Al Mualim poslal Altaïra, aby získal z jeruzalémského podsvětí poklad, tzv. Úlomek ráje, neboli Rajské Jablko, které by se měl nacházet přímo pod pozůstatky Šalomounova chrámu. Spolu s ním vyslal na cestu své další dva nejlepší assassíny – bratry Malika a Kadara Al-Sayf. Mise však skončila tragicky. Kadar přišel kvůli Altaïrovým chybám o život a Malik byl velmi zraněn. I přes své zranění se ale Malikovi podařilo Úlomek ráje získat a dopravit jej do Masyafu.
Vykoupení z hříchu
„Ach, mé dítě, teprve jsme začali. Mám tady seznam. Devět jmen jej zdobí. Devět mužů, kteří musí zemřít. Jsou nositeli morů a válečníky. Jejich síla a vliv kazí zemi a umožňuje pokračování křížové výpravy. Najdi je. Zabij je. Přitom zasej semena míru. Jak pro region, tak pro sebe. Tímto způsobem bychom mohli být vykoupeni. „
– Al Mualim Altaïrovi
Za chování, jaké Altaïr na misi předvedl, jej Al Mualim zbavil hodnosti a sesadil jej zpět na příčku nováčka. Sdělil mu, že pokud chce svou hodnost mistra zpět, bude muset zabít devět mužů. Namluvil mu, že oni muži jsou tyrani, kteří ohrožují život lidí ve městech. Altaïr se tedy vydal zabíjet, přičemž pokaždé, když zbavil svět jednoho z cílů, stoupalo to na jeho hodnosti. Altaïrův poslední cíl byl Robert De Sablé, který Altaïrovi řekl, že Al Mualim je zrádce, což už sám Altaïr tušil.
Al Mualimova smrt
Altaïr spěchal zpět do Masyafu, načež se po jeho příchodu nestačil divit. Al Mualim s pomocí Úlomku ráje ovládal skoro celé město, krom pár assassínů, kterým se podařilo si zachovat vlastní rozum. Jedním z nich byl Malik, který pomohl Altaïrovi dostat se do věže za Al Mualimem. Následovala slovní průtrž, v rámci které Al Mualim přiznal, že všechny lidi, které Altaïr zabil, byli ve skutečnosti Al Mualimovi dávní přátelé, ale jelikož se s nimi nechtěl dělit o moc Úlomku ráje, tak je prostřednictvím něj nechal zabít. Poté došlo k souboji. I přes to, že Al Mualim využíval moci Úlomku, díky kterému mohl vytvořit iluze, které bojovali proti Altaïrovi, se Altaïrovi podařilo Al Mualima nakonec přemoct. Al Mualim se ještě z posledních sil Altaïrovi vysmál a řekl mu, že Úlomek ráje je pro lidstvo velmi nebezpečný a ani on sám jej určitě nezvládne zničit. Následně zemřel. Altaïr jeho tělo nechal spálit na hranici, i když se tahle volba mnohým assassínům nelíbila. Altaïr takto činil z důvodu, aby se ujistil, že je to skutečně Al Mualim a ne jen jeden z jeho dvojníků, stvořených Úlomkem ráje.
Zajímavosti
■ Postava Al Mualima je založena na slutečné reálné postavě jménem Rašíd ad-Dín Sinan, což byl vůdce assassínů na konci 12tého století. Ubisoft dlouho nemohl tuto informaci z legálních náležitostí zveřejnit. Potvrzeno to bylo až vydáním mobilní hry Assassins Creed.
■ Přesto, že byl Al Mualim assassínem, měl všech deset prstů. Tato chyba byla odstraněn až v Assassins Creed: Revelations!