Ve své podstatě se dá Řád Templářů rozdělit na dva hlavní bloky – na Vnitřní svatyni a na Vnější chrám.
Ve Vnitřní svatyni se nachází devět vybraných templářů. Zde se jedná o instituci, která plánuje, rozhoduje a dohlíží na dodržování všech činností. Tito členové Vnitřní svatyně vědí o všech templářských plánech a činí v nich další dílčí rozhodnutí. Navíc také vydávají rozkazy ostatním templářům. Ty výnosy, které jsou ale zásadnější, ještě prochází kontrolou Strážců, a po nich musí vše schválit ještě Generál Kříže.
Ve Vnějším chrámu se nachází ti templáři, kteří naopak vůbec netuší, jaký je plný rozsah templářských operací, jelikož se k nim nedostává toliko detailů, jako templářům ve Vnitřní svatyni.
Hodnosti v Řádu Templářů a Bratrstvu asasínů jsou téměř totožné. Každý začíná jako novic a postupně se vypracovává na úroveň mistra.
ČLENOVÉ VNITŘNÍ SVATYNĚ
- Laetitia England – vedoucí operační divize v Abstergo Industries.
- Angela Reider – výkonná ředitelka Abstergo Industries.
- Mitsuko Nakamura – Ředitelka pro výzkum rodokmenů a akvizicí v Abstergo Industries.
- Juhani Otso Berg – specialista pro operace v Abstergo Industries.
- Simon Hathaway – vedoucí dějepravného výzkumu v Abstergo Industries.
- David Kilkerman – Ředitel projektu Animus v Abstergo Industries.
- Alfred Stearns – dřívejší vedoucí operační divize v Abstergo Industries (nyní se nachází v důchodu).
Druhy pozic
STRÁŽCE
Dohlíží na zásadní rozhodnutí ve Vnitřní svatyni. Teprve od Strážců putuje učiněná rozhodnutí ke schválení Generálovi Kříže. V Řádu se nachází pouze tři Strážci.
GENERÁL KŘÍŽE
Je zcela zodpovědný za veškeré kroky Řádu a má právo vetovat jakékoliv ustanovení, ke kterým dospěje Vnitřní svatyně. Identita Generála je před ostatními templáři tajná. Jediní, kteří znají Generálovu identitu jsou Strážci.
VELMISTR
Velmistrů je početně několik a každý zodpovídá za určité geografické území, které mu bylo svěřeno. Zároveň rozhodují o lokálních stanovách a řídí všechny templáře, které pod sebou na daném území má, a to včetně veškerých jejích činností. Dále rozhoduje i o lokálních změnách daného Ritu (geograficky vymezená území, neboli frakce).
MISTR
Templářů v této pozici je poměrně hojně. Mistři mají svěřené rozmanité úkoly. Prakticky každý templář usiluje v rámci svého karierního růstu o pozici Mistra.
ČERNÝ KŘÍŽ
Představuje inkviziční a exekutivní moc. Jeho členové dohlíží na velmistry a jejich podřízené a dodržují dohled na tím, aby některý z nich nesešel na scestí a nezačal na jasně vytyčených cílech Řádu získávat osobní zisk. Černý kříž se v hierarchii nachází na tak vysoké úrovni, že se mu musí zodpovídat i Vnitřní svatyně. Minimálně toho, co se korupce týče. Totožnost členů Černého kříže je tajná. Za uplynulá staletí se však z Černého kříže stala prakticky už jen legenda. Nicméně i přes to je tato instituce tak obávaný, že z ní dodnes mají templáři vysoký respekt. Na začátku 20. stol. téměř vymizely z povrchu zemského veškeré legendy o Černém kříži, ale v roce 2016 se jistému Otsu Bergovi podařilo je oživit. Účelem bylo templáře usměrnit a srovnat do latě. V roce 2017 se Otso sám stal členem Černého kříže. To ale zůstává ostatním templářům (mimo členy Černého kříže) utajeno. Zároveň tvoří prvního člena Černého kříže, který se nachází i ve Vnitřní svatyni. Pomocníka mu dělal André Bolden, a to až do roku 2018. Dle aktuálních informací jsou dvě křesla v Černém kříži od roku 2018 neobsazené. Oba dva poslední členové, kteří zastávali tato místa – Alan Rikkin a Álváro Gramática zemřeli a místa po nich dosud nebyly zaplněny.
RADA STARŠÍCH
Ovlivňuje kroky exekutivních orgánů Řádu, jako je například Vnitřní svatyně, ale ve skutečnosti nemá nad exekutivní mocí žádnou skutečnou kontrolu, takže pouze dohlíží na to, aby členové Řádu, nacházející se ve vedení, nezapomínalo na své poslání. Úkol Rady staších je tedy velmi podobný úkolu Černého kříže a mívá na něj zásadní vliv. Nyní vede Radu starších Ellen Kayne.