Podobně, jako tomu je u Bratrstva Asasínů, i kořeny a zrod Templářského Řádu je protkán řadami tajemstvími. Dle jedné staré legendy základy tohoto Řádu postavil již Kain, jeden ze synů Adama a Evy. Ten neměl svého bratra zabít ze žárlivosti, ale nýbrž za účelem nalezení Úlomku Ráje. Dle některých považují znak Řádu templářů (červený kříž) za Kainovo tajemství.
Také historii Templářského řádu můžeme najít již v první polovině 4. století, kdy probíhala Peloponéská válka. V této době vznikl Kult Kosmos, jehož členové jsou považováni za Předchůdce templářů. Tento kult sice zanedlouho padl, avšak dle jeho vzoru následně vzniklo další utajované templářské společenství, a to Řád předků. Tento řád měl velký vliv na tehdejší společnost, a po skončení Peloponéské války se jeho vliv ještě více umocnil.
Ve světě jsou známy informace, které dokazují, že skupina jakýsi dávných templářů (možná dokonce i samotný Řád předků) podporovala čtvrtého krále Achaimenovské říše, krále Daria Velikého. Darius se k moci dostal díky tomu, že svrhnul z trůnu perského usurpátora. Templáři poté vydržovali i Dariova syna Xerxe I., který potlačoval povstání v Egyptě a Babylonu a zároveň dobýval Řecko. Tito předchůdci templářů také stáli i za vzestupem říše Alexandra Velikého, poněvadž mu poskytli hned několik Úlomků Ráje. Alexandrem však působení templářů nekončilo. Pomáhali například i Caesarovi či Caligulovi při rozšiřování jejich říše směrem na západ a v neposlední řadě se činili i například ve výstavbě Velké čínské zdi.
V roce 1118 si Bernad z Clairvaux, jinak řečený svatý Bernard, uvědomil, že templáři potřebují mocného spojence, pod jehož ochranou by mohl působit, a který by Řád chránil. Řád tedy zreformoval tak, aby se z něj v roce 1190 mohla stát veřejnosti uznávaná část katolické církve, a to kupříkladu tím, že členům Řádu ustanovil jejich povinnosti a zákazy, což bylo stvrzeno první Řeholí Řádu. Tímto pomohl templářům k papežskému schválení Řádu a následně tak vznikl jeden z nejmocnějších křesťanských řádů středověku. Jako záminku pro oficiální vznik Řádu byla ochrana poutníků mířících z Evropy do Jeruzaléma po jeho obsazení před muslimskými nájezdníky. Pro templáře tak byla stvořena bezpečná půda pro jejich fungování na veřejnosti, a v následujících dvou stech letech vzkvétali v podobě křesťanského řádu, jehož mniši mohli se schválením církve užívat násilí.
Jejich zlatý věk skončil počátkem 14. století, když francouzský král Filip IV. Sličný obvinil Řád z kacířství a hereze. Král nechal Řád rozpustit a posledního velmistra Řádu, Jacquese de Molay, upálil na hranici. Ten však před svou smrtí stihnul zosnovat plán, na jehož základě se někteří templáři stihli stáhnout za oponu a v utajení Řád dále udržovat. A tak jejich cíle přetrvaly dál. V následujících staletích se templářům podařilo dosáhnout mnoha důležitým vlivům v církvi i armádě a neustále utvářeli k obrazu svému podobu světa.
Řád templářů se soustřeďuje na hledání Úlomků Ráje, avšak na rozdíl od asasínů, je ale chtějí využít k ovládnutí lidstva. Tímto by pak totiž snadno docílili své představy o světovém řádu. Templáři si také uvědomili jednu důležitou věc, a to tu, že když budou financovat a řídit technologický průmysl, umožní jim to ovládat světovou ekonomiku tak, aby dosahovala jejich cílů a v 19. století, kdy se celým Londýnem rozmáchla průmyslová revoluce, již tedy templáři ovládali většinu tamní infrastruktury. Určitou měrou také stáli za zrodem amerického průmyslu a mezi členy Řádu templářů tedy můžeme nalézt i průkopníky jako například Henryho Forda či Thomase Edisona.
Ve 20. století templáři začali soustředit své síly na vědecko-technický pokrok a ke konci třicátých let tohoto století založili společnost Abstergo Industries – jednu z největších světových konglomerátních firem. Tato firma mimo jiné stojí za vznikem Animusu, zařízení, které umožňuje prozkoumávat geneticky zakódované vzpomínky.
Začátkem 21. století se Řádu templářů velice dařilo. Tajnému templářskému agentovi Danielovi Crossovi, který proniknul mezi asasíny, se podařilo zavraždit Mentora asasínského Bratrstva. Následně nastala Velká čistka, během které templáři vyvraždili většinu asasínů a Bratrstvo se rozpadlo. Členové, kteří tento masový útok přežili, se stáhli do ústraní. Od té doby si je Řád templářů jistý, že jsou jediní, kdo si ve světě může diktovat podmínky.
KULT KOSMOS
Byla tajná starořecká společnost, která se zabývala získáváním, ochranou a ovládáním Úlomků Ráje. Jejich členové se prostřednictvím Úlomků Ráje pokoušeli získat moc a častokrát pomocí těchto artefaktů ovlivňovali běh dějin ku jejich prospěchu. Tento kult založili lidé, kteří se v té době zdržovali kolem matematika Pythagora, který trávil svůj život s prací s čísli a vzorci, aby pomoci nich vysvětlil fungování vesmíru. Pythagoras se dozvěděl o tajemných artefaktech Isu a o znalostech, která tu po sobě zanechala První civilizace. Navíc od samotného Hera získal jeho hůl, což mu dopomohlo k tomu, aby si značně prodloužil svůj život. Jelikož ale Pythagorovi došlo, jakou moc a rizika s sebou na sebe váže vlastník těchto artefaktů po Předchůdcích, řekl si, že s nimi bude zacházet s vysokou opatrností a očekával to samé i od svých stoupenců. Bohužel tenhle záměr nevyšel. Vzrostl počet těch, kterým se zamlouvala představa neomezené moci a nakonec se tito stoupenci sdružili pod vlastní skupinou, které dali název Kult Kosmos.
Symbolika Kultu Kosmos se založila na mýtu o Pýthónovi, obřímu hadovi, který měl údajně strážit kámen ve středu světa v Deltách. Apollón tohoto hada zabil a na jeho místě nechal vybudovat chrám, kde následně vzniklo orákulum. Pod tímto Apollónovým chrámem se nachází Gaiina jeskyně, kde se scházelo všech čtyřicet dva členů kultu Kosmos, aby se mohli zaobírat artefaktem, kterému říkali Pyramida. Pyramida byla artefaktem Isu, jedním z Úlomků Ráje, jenž měl moc ukazovat vize nejen minulosti, přítomnosti, ale i budoucnosti. Deimos a Kassandra s jeho pomocí sdíleli Kassandřiny vzpomínky na noc, kdy jej shodili z hory Taygetos a zjistili, že každý si průběh této události pamatoval poněkud jinak. Pyramida také dokázala vyprodukovat hlasy z minulých událostí, aby k sobě nalákala členy jedné rodové linie a tento trik pak použila proti Kassandře, která z Pyramidy slyšela hlas své matky. Pyramidu nemůže ovládat každý, ale pouze ten, kdo je potomkem První civilizace.
V Gaiině jeskyni jednou ročně členové Kultu Kosmos pořádali i své svaté rituály, které pojmenovali jako Temné sympózium. Členové Kultu usilovali o to, aby si za všech okolností udrželi svá utajení, a právě proto nosili tmavé róby a řecké divadelní masky v černých a zlatých maskách, čímž si zachovali anonymitu nejen od druhých lidí, ale i před sebou navzájem.
Kult Kosmos nepůsobil na lid pouze pomocí Pyramidy, i když tohle byl ten hlavní způsob ovlivňování lidu, ale i prostřednictvím pověr a zastrašování. Kultisté chtěli docílit převzetí moci v Athénách, což se jim nakonec i podařilo . Chtěli se zbavit Perika, otce demokracie a místo něj dosadit svého člena Kleóna.
ŘÁD PŘEDKŮ
Základy tohoto Řádu vznikly již před několika tisíci lety a od té doby si získával vliv a moc nad starověkou Persií, Egyptem a i nad Řeckem, poté, co v 5. století skončila peloponéská válka. Poté, co o tisíc tel později v Egyptě vládla dynastie Ptolemaiovců, tak již ovládali prakticky celou zemi. Řád Předků bylo tajné a nebezpečné společenství, které se skládalo ze společensky a politicky významných osob. Toto členství chtělo dosáhnout vlády nejen v Egyptě, ale i daleko za jejími hranicemi a aby toho členové Řádu dosáhli, umístili své členy na důležitá místa na úřadech, v armádě, ale dokonce i do chrámů a regionálních správ. Usilovali sice o mír a řád, ale skrze vládu a útlak Egypťanů ve všech oblastech, čili jak v politické, tak i v náboženské, ekonomické, či sociální sféře. Řád v rámci naplnění svých cílů dokonce využíval i snadno ovlivnitelného faraona Ptolemaia XIII. Toho ale nakonec z jeho úřadu sesadila jeho sestra Kleopatra, kterou podporoval Julius Caesar. Nicméně nakonec i z tohoto dokázal Řád profitovat.
Aby Řád Předků dosahoval ještě většího vlivu, sbíral posvátné artefakty, o kterých bylo známo, že oplývají velkou mocí. Z tohoto důvodu je zaujal chrám v Síwě, o kterém bylo známo, že se v něm ukrývají informace o tom, jak plně využívat lidskou mysl a ovládat čas a pro takové cíle se Řád nezdráhal ani vraždit.
Nejmocnější členové Řádu Předků si dávali přezdívky podle egyptských zvířat a nosili masky, které tato zvířata měli připomínat. Znakem Řádu byl had a celé své společenství častokrát také označovali jako „Had“.