Bratrstvo asasínů je tajná celosvětová organizace, která bojuje za svobodu lidstva. Jejich ideologie se zakládá na myšlenkách předchozích tajných spolků, jako byli Skrytí. Asasíni věří, že jedině se svobodnou vůlí jde lidstvu zajistit plnohodnotný vývoj a inovace. Na prvním místě je pro Bratrstvo mír a podporují demokracii, jelikož při ni lidé společně rozhodují o své budoucnosti.
Historie
Ačkoliv můžeme kořeny hnutí, z nichž vzešlo nakonec Bratrstvo, sledovat až do antiky, původ organizovaného Bratrstva nacházíme ve starém Egyptě, u organizace jménem Skrytí, za níž stojí Bayek ze Síwy a Aya z Alexandrie. Za další předchůdci asasínů se považuje Iltani z Babylonu, muž, který v roce 323 př. n. l. zabil Alexandra Velikého.
Bratrstvo od dob svého vzniku mělo vliv na vývoj bezpočtu revolucí a povstání, a to včetně Americké války za nezávislost, Velké francouzské revoluce i Říjnové revoluce. Bratrstvo totiž hrálo klíčovou roli v několika událostech, které k těmto povstáním a revolucím vedly. Jejich účast na těchto klíčových historických událostech vedla k tomu, aby svět formovali tak, aby si lidstvo mohlo samo volit své další kroky. Svobodné kroky. A aby bylo svobodné od tyranů z řad Templářů.
Pod vedením Hassana-i-Sabbáha (1050 – 1124) vystoupili levantští asasíni s úmyslem inspirovat místní asasíny k odboji. O století později zaútočili mongolská vojska na Bratrstvo. Měla to být odplata za podíl asasínů na smrti jejich vůdce Čingischána v roce 1227. To mělo za následek zničení několika pevností asasínů, a následně se mongolové dostali až do Masyafu, což bylo v té době hlavní sídlo asasínů. Asasíni však stihli své sídlo evakuovat a rozšířili se do různých koutů světa, kde založili nové Cechy.
V roce 2000 utrpělo Bratrstvo velkou ránu, když se ukázalo, že asasín Daniel Cross byl ve skutečnosti nastrčený agent templářů. Crossovi se tehdy podařilo zabít posledního Mentora asasínů. Touto vraždou se odstartovala Velká čistka, během které zemřela značná část Bratrstva. Více než deset let trvalo, než se z toho Bratrstvo vzpamatovalo. Po tuto dobu Bratrstvo pracovalo v malých oddělených buňkách. I navzdory tomu se ale dokázali postavit pár velkým hrozbám a když se k Bratrstvu přidala Layla Hassan, která představila své technologické znalosti a dovednosti, bylo hned jasné, že mu svítá na lepší časy.
Hierarchie
Během třetí křížové výpravy sídlili asasíni v pevnosti v Masyafu. Tak tomu bylo až do 13. století, než Altair nechal celé Bratrstvo z Masyafu rozpustit. Nařídil všem, aby se rozprchli do všech koutů světa a v různých městech založili Cechy, přičemž každý z těchto Cechů vedl jeden Mistr Asasín. Každý Cech měl vlastní systém hodností. I když se hodnosti jmenovaly různě, všechny odpovídali iniciačnímu procesu asasína – od rekruta přes učedníka až po plnohodnotného asasína.
Dnešní moderní Bratrstvo se udržuje v menších skupinách asasínů, v tzv. buňkách a Cechová forma již zcela zanikla. Tyto buňky jsou strategicky umístěny ve velkých městech po světě a fungují velmi izolovaně i od ostatních buněk. Některé buňky asasínů žijí až tak moc izolovaně, že mnohdy trénují v komunitách, které jsou umístěny mimo města. Ta totiž často bývají plna templářů. Vyhýbají se tak i přílišnému množství zkoumavých očí. Na jednom takovém místě vyrůstal i Desmond Miles.
Vůdce Bratrstva se nazývá Mentor. Kdysi míval každý Cech svého Mentora. Na počátku 12. století už ale na celé Bratrstvo dohlížel vždy pouze jeden člověk a jeho identita i sídlo byly častokrát tajemstvím i pro samotné asasíny. Ani to ale nezabránilo tomu, že jej nakonec vypátral zrádce a tehdejšího Mentora zabil. Stalo se tomu v roce 2000 v Dubaji rukama nastrčeného agenta Templářů, Daniela Crosse.
Po započetí Velké čistky pomáhali novému Mentorovi Gavin Banks a William Miles a snažili se Bratrstvo obnovit. Od roku 2015 se stal novým Mentorem celosvětového Bratrstva William Miles.
Vstup do Bratrsva asasínů
K Bratrstvu se dá vstoupit na různých místech světa nejrůznějšími způsoby. Tyto způsoby se častokrát měnily, ale vždy platí, že je to doživotní závazek.
Nejběžnější jsou tyto dva vstupy do Řádu 1. prostřednictvím toho, že se do Řádu narodíte, stejně jako se to stalo Altaïrovi Ibn-La’Ahadovi, Eziovi Auditore a Desmondu Milesovi, nebo 2. prostřednictvím náboru, jako tomu bylo u Edwarda Kenwaye či Shauna Hastingse. Stává se tedy, že mezi sebe asasíni přijmou někoho s velkým potenciálem nebo někoho s těmi správnými konexemi. Takoví učenci pracují nějakou obou pod dohledem zkušeného asasína, než se z nich stanu plnohodnotní členové Bratrstva.
INICIAČNÍ RITUÁL
Nejvýznamnější částí celého vstupu do Bratrstva je obřad, při němž se s učedníka stává plnohodnotný člen Bratrstva, čili plnohodnotný asasín. Během této ceremonie dostane nový člen ikonickou zbraň asasínů – Skrytou čepel a tradiční róbu se zobákovitou kápí. Dříve bylo nutné, aby byl asasínovi uříznut prst, jelikož bez toho by nebylo reálné Skrytou čepel aplikovat. Iniciační rituály vznikly až po době, kdy vzniklo Bratrstvo. V době existence Skrytých se rituály neuskutečňovaly, jelikož tehdy ještě nešlo o zcela formální organizaci, a tak pro ně rituály nebyly důležité. V průběhu 18. a 19. století se od sebe jednotlivé Cechy oddělily a iniciační rituál tím pádem úplně vymizel do stínů téměř zapomenuté minulosti. Někteří to považují za důkaz toho, že Bratrstvo ztratilo smysl a své poslání. Místo ceremoniálů totiž nyní Bratrstvo nabírá rekruty podobným způsobem, jako tehdejší Skrytí – samotní asasíni vyhledávají lidi podobného smýšlení, jako mají oni sami, a buď to s nimi uzavřou spojenectví nebo je přímo přivedou do svých řad.