V tomto projetu Abstergo zkoumalo, zda je možné prozkoumávat geneticky zakódované vzpomínky jedince, který nijak nesouvisel se zkoumaným subjektem. Projekt vedla Aileen Bock, která se však v roce 1981 fyzicky zranila během sledování cizích vzpomínek. Projekt byl následně ukončen. Poznatky získané v rámci tohoto projektu ale posloužily jako inspirace pro pozdější Subjekt 17. Proslýchá se, že Dr. Vidic tento projekt sám sabotoval, neboť si chtěl zajistit dostatečné finanční prostředky pro svůj projekt Animus.
Projekt Legacy
V rámci tohoto projektu agenti Absterga zkoušeli užívat Skener pro datový výpis, aby mohli analyzovat vzpomínky lidí, kteří byli pro Řád templářů zajímaví. Fungovalo to tak, že (vybraní) lidé z veřejnosti si mohli sami zkusit prožít vzpomínky historicky významných osob. Abstergo tvrdilo, že se jedná o jakousi novou formu sociální sítě. V roce 2012 byl projekt pozastaven, jelikož představoval bezpečnostní riziko.
Projekt Subjekt 17
Tento projekt značně čerpal z dat projektu Surrogate. Cílem tohoto projektu bylo prozkoumat vzpomínky genetického materiálu po smrti subjektu. Bylo k tomu využito tělo Desmonda Milese po jeho smrti v roce 2012. Projekt ukázal, že pro průzkum genové paměti není zapotřebí přímého biologického spojení. Veřejnosti však Abstergo tvrdilo, že sbírá materiály pro další nové hry a filmy, což se jim částečně podařilo stvrdit odhalením prozkoumávání života Edwarda Kenwaye. Skutečným cílem bylo ale opět získat informace o Úlomcích ráje nebo technologiích Předchůdců. Projekt vedla Melanie Lemay.
Projekt Sophia
V tomto projektu Abstergo zkoumá sběr informací z lidských buněk, konkrétně tedy jak přesně funguje přenos informace z jedné generace na druhou. Projekt běží dodnes a pokud by zjistili, jak přenos funguje, stali by se strůjci pokroku v oblasti prevence a léčby nemocí.
Projekt Fénix
Původním plánem tohoto projetu bylo zkoumat triplexovou DNA Předchůdců. Pak se v něm měly zkoumat geneticky zakódované vzpomínky a nakonec se účelem projetu stalo vytvoření fyzické schránky Předchůdce. Do projektu pronikly Nástroje první vůle (Kult Juno – tajná náboženská organizace) a upravily jeho cíle tak, aby do nově vytvořeného těla uložili vědomí Juno. Kult plánoval vrátit Juno a celé rase Předchůdců právoplatné místo na výsluní. V roce 2018 se podařilo díky Álváru Gramáticovi vytvořit zcela nové tělo pro Juno. Álvaro použil tehdy krev a kostní dřeň bohatou na DNA Předchůdců, které získal od syna Desminda Milese, Elijaha. A Juno se mohla vrátit zpět mezi živé. Vzápětí ji ale zabila Charlotte de la Cruz, členka Bratrstva asasínů. Otso Berg, templář a člen Černého kříže následně nechal celou laboratoř zničit.
Projekt Rainbow
V rámci tohoto projektu Bratrstvo asasínů a Řád templářů společně spolupracovali na změně událostí z minulosti. Dopomoct jim k tomu měl die Glocke, prototyp Animu, který navrhl Nikola Tesla. Prostřednictvím energie z Jablka Ráje měl tento prototyp Animu přenést loď USS Eldridge zpátky do časů před událostmi v druhé světové válce, avšak tento plán selhal. Loď se naopak na celých 18 minut svému okolí jevila jako své budoucí já. Užité Jablko Ráje bylo při tomto projektu značně poškozeno.
Akašická síť satelitů
Tato satelitní síť (v originálním znění „Plexus“) sbírá již od roku 2008 prostřednictvím komunikačních a sledovacích technologií pro Abstergo informace nejrůznějšího typu.
Projekt Eye-Abstergo
Ve středobodu Akašické sítě satelitů mělo stát jedno z Jablek Ráje, které mělo být umístěno v satelitu Oko. Oko mělo posilovat moc Jablka a Abstergu umožnit další informace o pohybu lidstva. Projekt odstartoval již v září roku 2012. Nakonec byl odsunut až na prosinec, jelikož došlo ke zničení vhodného Jablka Ráje. Doposud se za něj nepodařilo najít vhodnou náhradu.